Article archive

Raul i ngazëllyer me rekordin e golave

16/02/2009 22:52
Raul ёshtё i ngazëllyer pasi çoi nё 309 numrin e golave pёr Real Madridin, nё fitoren e djeshme prej 4-0 ndaj Sporting Gijon. Dy golat e kapitenit e bёjnё atё shënuesin mё tё mirё tё klubit. “Jam i lumtur. Mё nё fund arrita ta tejkaloj Alfredo Di Stefanon. Tash do tё vazhdoj tё shënoj gola pёr...
>>

Adriano ia dedikoi golin djalit tё Mourinhos

16/02/2009 22:51
    Sulmuesi brazilian Adriano ka thёnё se ai e ka mbajtur premtimin duke shёnuar mbrёmё nё fitoren 2-1 tё Interit ndaj Milanit, gol tё cilin ia ka dedikuar njё tifozi tё tij tё veçantё, djalit tё trajnerit Jose Mourinho. “Gjithmonё kam pasur besim. I premtova djalit tё Mourinhos se do...
>>

Grant: E kam bёrё Chelsean njё ekip mё tё mirё

16/02/2009 22:49
Ish-menaxheri i Chelseat, Avram Grant, ka lavdëruar veten pёr sukseset e tij si menaxher i Chelseat. “Shikoni faktet, lojtarёt ishin shumё tё mirё vitin e kaluar, ndërsa para se tё vija unё nuk ishin aq tё mirё. Shpirti i tyre ishte shumё i mirё dhe nuk mund tё thoni se ndonjëri prej lojtarёve...
>>

Google Books për iPhone

12/02/2009 21:51
Google ka përgatitur versionin e ri të katalogut të vet të dedikuar për pajisjen e popullarizuar iPhone. Me këtë veprim u është mundësuar përdoruesve të iPhone dhe iPod Touch të shfletojnë 1.5 milionë libra (për përdoruesit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës) apo 500.000 për përdoruesit...
>>

Konfirmohet celulari LG Arena

08/02/2009 02:52
      Në kongresin e sivjetmë “Mobile World Congress” na presin paraqitjet e një vargu të gjerë të modeleve të reja të celularëve. Për një kohë të gjatë nëpër internet po paraqiten thashethemet e nxitura nga fotografitë e telefonit të ri të mençur të kompanisë LG. Prodhuesi ka...
>>

YouTube thyen të gjitha rekordet

08/02/2009 02:51
  Recesioni nuk i ka goditur as për së afërmi shërbimet online të video materialeve, në këtë rast më të popullarizuarin nga të gjithë – YouTube. Gjatë muajit dhjetor, video materialet e paraqitura në këtë shërbim janë shikuar rreth dy miliardë herë. Siç raportojnë analistët e kompanisë...
>>

Audi Q5 hibrid

08/02/2009 02:50
Audi do të ofrojë versionin hibrid të automjetit të vet sportiv Q5 në tregun e Amerikës gjatë vitit 2010, e nëse arrin sukses atëherë ai do të lansohet edhe në Evropë. Sipas pohimeve të Wolfgang Hatz, drejtor për zhvillim të grupimit Volkswagen, Audi duhet t’i ofrojë tregut modelin e vet të...
>>

Rrjedh celulari Samsung Acme i8910

08/02/2009 02:48
Sipas burimeve nga të cilat vijnë fotografitë (jo aq kualitative) dhe specifikat, Samsung Acme nuk do të jetë edhe aq i lirë. Kompania Samsung pas modelit Omnia do të tentojë të ofrojë alternativë për të popullarizuarin iPhone me modelin Acme i8910. Sipas fotografive jozyrtare dhe specifikave,...
>>

Google shfrytëzon 75 për qind të internetit

08/02/2009 02:47
      Numri i përdoruesve të internetit në botë në vitin 2008 ka thyer kufirin prej një miliardi, derisa 75 për qind prej tyre i shfrytëzojnë shërbimet e kompanisë së internetit Google. Sipas të dhënave të kompanisë Comscore, Google vitin e kaluar e kanë vizituar 772 milionë...
>>

Facebook shënon ditëlindjen e pestë

08/02/2009 02:47
    Këto ditë rrjeti më i popullarizuar shoqëror online Facebook shënon ditëlindjen e pestë të punës. Versioni i parë i cili atëkohë ka bartur emrin "TheFacebook" është zhvilluar në fillim të muajit shkurt në universitetin Harward nga Mark Zuckerberg dhe miqtë e tij të cilët kanë dashur...
>>

Items: 21 - 30 of 45

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Search site

© Copyright 2009.All rights reserved.Powered by Zbavitu-24or.Ch