Buffon: Juventus nuk dorëzohet

16/02/2009 22:58

Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, Foto: Teamtalk
Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, thotë se pavarësisht barazimit të së dielës kundër Sampdorias, bardhezinjtë nuk do të heqin dorë nga gara për Scudetto.

Pas javës së 24 në Serie A, Interi është shmangur për nëntë pikë nga përcjellësi i parë Juventus. Zonja e Vjetër barazoi kundër Sampdorias në Torino, ndërsa Interi e mposhti rivalin e qytetit, Milan, në Derby della Madonnina.

Sido që të jetë, mbrojtësi i portës së Juvës, është i bindur se skuadra e tij do të vazhdojë presionin ndaj zikaltërve në garën për titull.

“Gjërat janë vështirësuar për neve, sepse nëntë pikë janë shumë. Mirëpo, nuk ka asnjë arsye për t’u dorëzuar. Juventusi është një skuadër që ka lojtarë luftarakë dhe asgjë nuk ka përfunduar”, ka thënë Gigi për “Il Corriere dello Sport”.

Back

Search site

© Copyright 2009.All rights reserved.Powered by Zbavitu-24or.Ch