Cesc: Raul ёshtё njё shembull

16/02/2009 22:56

Mesfushori i Arsenalit, Cesc Fabregas

Mesfushori i Arsenalit, Cesc Fabregas, ka deklaruar se kapiteni i Real Madridit Raul ёshtё heroi i tij.

Raul u bё golashënuesi mё i mirё i tё gjitha kohërave tek Real Madridi dhe Cesc ёshtё i impresionuar me arritjen e bashkёkombasit tё tij.

“Pёr gjeneratën time tё futbollistëve nё Spanjё dhe ata qё vijnë, Raul gjithmonë ka qenё njё shembull. Golat e tij, vendosmëria dhe puna e cila vazhdon me tё njёjtёn disiplinë pёr shumё vite, paraqesin zakonet e sulmuesit”, ka thёnё Fabregas.

“Raul ёshtё njё referencё pёr tё gjithё futbollistёt. Ai ёshtё i lidhur çdo kund me imazhin e Real Madridit. Ai ёshtё njё shembull dhe e uroj qё ka bёrё histori duke arritur aq shumё gola”, ka shtuar mesfushori spanjoll.

Back

Search site

© Copyright 2009.All rights reserved.Powered by Zbavitu-24or.Ch