Kontratë e re për Adrianon

16/02/2009 22:57

Adriano feston me trajnerin Mourinho pas golit të shënuar kundër Milanit. Foto: AP
Presidentit të Interit, Massimo Moratti, i ka lënë shumë përshtypje paraqitja e Adrianos në Derby della Madonnina kundër Milanit, saqë po përgatit një ofertë të re për sulmuesin brazilian.

Sportmediaset.it njofton se në fund të sezonit zikaltrit do të bëjnë një ofertë të re dhe shumë më të favorshme për ‘Perandorin’.

Kontrata aktuale e sulmuesit brazilian përfundon në vitin 2010, ndërsa kampionët e Italisë planifikojnë t’ia zgjatin atë me qëllim që të largojnë interesimin e skuadrave tjera.

Njoftohet se Nerazzurët planifikojnë ta mbajnë Adrianon, përkundër spekulimeve që pohonin se Interi do ta shesë atë, për të lejuar hapësirë që ta transferojë sulmuesin e Atletico Madridit, Sergio Aguero.

Back

Search site

© Copyright 2009.All rights reserved.Powered by Zbavitu-24or.Ch