NBA: Bryant shkëlqen nё ndeshjen All-Star

16/02/2009 22:53

Lojari mё i mirё i ndeshjes All Star, Kobe Bryant. Foto: Reuters
Kobe Bryant ka shёnuar pikёt mё tё larta tё ndeshjes, 27, dhe ёshtё ribashkuar me ish-shokun e Los Angeles Lakers, Shaquille O'Neal, pёr tё udhëhequr yjet e Konferencёs Perёndimore tё shёnojnё fitore me rezultat 146-119 ndaj yjeve tё Lindjes nё ndeshjen vjetore tё NBA-sё, All-Star.

“Jam ndjerё si nё kohёt e vjetra. Kobe ёshtё lojtari mё i mirё nё ligё”, ka thёnё O’Neil, i cili tash luan pёr Phoenix Suns. Shaquille shёnoi 17 pikё nё ndeshjen e mbrёmshme.

LeBron James udhëhoqi tek Lindja me 20 pikё dhe ka pasur fjalё tё mira pёr 36-vjeçarin O'Neal, pёr tё cilin kjo ndeshje mund tё ishte edhe e fundit nё ndeshjet All-Star.


Dy ish-bashkёlojtarёt e LA Lakers, Bryant dhe O’Neill, duke qëndruar nё stol nё çerekun e katërt. Foto: Reuters

“Kurdo qё do tё vendosё tё heqё kёpucёt, ndeshja do tё jetё e mangёt pa njeriun e madh. Ai ёshtё njё argëtues, njё sportist gjithmonë i qeshur, ai vërtet i sjell gjithçka tё mirё lojës sё basketbollit”, ka thёnё James.

Pesё lojtarё tё tjerё tё Konferencёs Perёndimore iu bashkuan Bryant dhe O’Neil pёr tё shёnuar pikё dyshifrore. Amare Stoudemire përfundoi me 19 pikё, derisa Chris Paul shёnoi 14 pikё dhe po aq asistime. Pau Gasol, Tony Parker dhe Brandon Roy po ashtu shënuan nga 14 pikё.

Krahas LeBron James, nё grupin e yjeve tё Konferencёs Lindore tё spikatur ishin edhe Paul Pierce dhe Dwayne Wade, tё cilёt secili shënuan nga 18 pikё.

Back

Search site

© Copyright 2009.All rights reserved.Powered by Zbavitu-24or.Ch