Raul i ngazëllyer me rekordin e golave

16/02/2009 22:52

Kapiteni i Real Madridit, Raul
Raul ёshtё i ngazëllyer pasi çoi nё 309 numrin e golave pёr Real Madridin, nё fitoren e djeshme prej 4-0 ndaj Sporting Gijon.

Dy golat e kapitenit e bёjnё atё shënuesin mё tё mirё tё klubit.

“Jam i lumtur. Mё nё fund arrita ta tejkaloj Alfredo Di Stefanon. Tash do tё vazhdoj tё shënoj gola pёr tё ndihmuar Real Madridin. Jam ndarë i kënaqur me fitoren”, ka thёnё Raul.

“Ishte njё fitore shumё e rёndёsishme, e cila na lejoi neve tё marrim pikё nga Barcelona. Ishte njё prej fitoreve ekipore qё kemi arritur kёtё sezon. Jam i kënaqur qё edhe bashkёlojtarёt Klaas Jan Huntelaar dhe Marcelo po ashtu shënuan”.

“Duhet tё vazhdojmë nё kёtё mёnyrё. E dimё se edhe kemi ngushtuar diferencёn pёr dy pikё, por dhjetë janë sërish shumё. Barcelona po kalon njё sezon tё shkёlqyeshёm, por mbetet edhe shumё kohё dhe ёshtё e rёndёsishme qё po vazhdojmë tё luajmë mirё”, ka përfunduar kapiteni i klubit spanjoll.

Back

Search site

© Copyright 2009.All rights reserved.Powered by Zbavitu-24or.Ch