Article archive

Eduardo shkëlqen në fitoren e Arsenalit

16/02/2009 23:00
Skuadra e Arsenalit e ka mposhtur Cardiff Cityn në Emirates Stadium me rezultat 4-0, në ndeshjen e vlefshme për FA Cup. Në këtë fitore të Topçinjve në qendër të vëmendjes ishte sulmuesi i rikthyer, Eduardo Da Silva, i cili nuk e ka veshur fanellën e Arsenalit qe pothuajse një vit, qëkur e theu...
>>

Adriano shënoi me dorë?

16/02/2009 23:00
Xhirimet për golin e Adrianos në derbin e të dielës mbrëma të zhvilluar në Giuseppe Meazza, ndërmjet Interit dhe Milanit, do të studiohen nga gjykatësit e sportit, ndërsa të martën pritet të merret një vendim përfundimtar. Sipas “Gazzetta dello Sport”, Adriano mund të mungojë në dy ndeshjet e...
>>

Rooney kthehet kundër Fulhamit

16/02/2009 22:59
Sulmuesi i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, i cili ka qenë jashtë fushe që nga lëndimi të cilin e pësoi kundër Wiganit më 14 janar, pritet të kthehet në ndeshjen e mesjavës kundër Fulhamit. Rooney ka qenë jashtë fushe për më shumë se një muaj kur u lëndua në përballjen me Wigan Athletic, pasi...
>>

Milan dhe LA Galaxy merren vesh për Beckham

16/02/2009 22:58
Sipas "SkySport24", avokatët e David Beckham dhe të skuadrës LA Galaxy kanë arritur marrëveshje për prishjen e kontratës me skuadrën nga MLS, ndërsa tani mbetet që Milani të nënshkruajë një marrëveshje me anglezin. Qëndrimi i Beckhamit te Milani duket gjithnjë më i afërt, pasi që “SkySport24”...
>>

Buffon: Juventus nuk dorëzohet

16/02/2009 22:58
Portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, thotë se pavarësisht barazimit të së dielës kundër Sampdorias, bardhezinjtë nuk do të heqin dorë nga gara për Scudetto. Pas javës së 24 në Serie A, Interi është shmangur për nëntë pikë nga përcjellësi i parë Juventus. Zonja e Vjetër barazoi kundër...
>>

Kontratë e re për Adrianon

16/02/2009 22:57
Presidentit të Interit, Massimo Moratti, i ka lënë shumë përshtypje paraqitja e Adrianos në Derby della Madonnina kundër Milanit, saqë po përgatit një ofertë të re për sulmuesin brazilian. Sportmediaset.it njofton se në fund të sezonit zikaltrit do të bëjnë një ofertë të re dhe shumë më të...
>>

Cesc: Raul ёshtё njё shembull

16/02/2009 22:56
Mesfushori i Arsenalit, Cesc Fabregas, ka deklaruar se kapiteni i Real Madridit Raul ёshtё heroi i tij. Raul u bё golashënuesi mё i mirё i tё gjitha kohërave tek Real Madridi dhe Cesc ёshtё i impresionuar me arritjen e bashkёkombasit tё tij. “Pёr gjeneratën time tё futbollistëve nё Spanjё dhe...
>>

Beckham: Nuk kthehem në Amerikë

16/02/2009 22:56
Mesfushori i L.A. Galaxy, David Beckham, i cili aktualisht po qëndron në formë huazimi te skuadra e Milanit, ka përsëritur dëshirën e tij për të mbetur në San Siro, duke shtuar se skuadra nga MLS do ta ketë vështirë për ta kthyer atë në Amerikë. “Marrëveshja ende nuk është arritur. Dy skuadrat do...
>>

NBA: Bryant shkëlqen nё ndeshjen All-Star

16/02/2009 22:53
Kobe Bryant ka shёnuar pikёt mё tё larta tё ndeshjes, 27, dhe ёshtё ribashkuar me ish-shokun e Los Angeles Lakers, Shaquille O'Neal, pёr tё udhëhequr yjet e Konferencёs Perёndimore tё shёnojnё fitore me rezultat 146-119 ndaj yjeve tё Lindjes nё ndeshjen vjetore tё NBA-sё, All-Star. “Jam ndjerё si...
>>

Jol dёshirёn tё rikthejё Van der Vaart nё Hamburg

16/02/2009 22:52
Trajneri i Hamburgut, Martin Jol, i ka dërguar porosi mesfushorit tё Real Madridit, Rafael van der Vaart, duke thёnё se ai do ta mirëpresё atё sёrish nё Bundesligё. Van der Vaart dёshtoi tё tregojё veten nё sezonin e parё tё tij nё Spanjё dhe ёshtё lidhur me njё largim nga klubi madrilen. “Do ta...
>>

Items: 11 - 20 of 45

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Search site

© Copyright 2009.All rights reserved.Powered by Zbavitu-24or.Ch